Szóste zwycięstwo U16

Po Nowym roku nasze dziewczęta nie zwalniają tempa. W pierwszym, w Nowym 2019 Roku, meczu z Krakowską Koroną Wiślaczki pokazały dobra formę.  Początek spotkania jeszcze mocno wyrównany, ale kiedy w piątej minucie kwarty celnie zza łuku trafia Julka Owca na prowadzenie 9:5 wychodzi Białą Gwiazda. Kadetki dobrą i szybką grą w ataku systematycznie powiększają przewagę, która na koniec I kwarty sięga 8 oczek. Jak się potem okazało najlepsza pod względem ataku druga kwarta, w której Wiślaczki rzucają 27 punktów, pozwala na spokojną odprawę w szatni przy prowadzeniu 43:19.

Druga odsłona meczu to dobra gra obu drużyn. W Koronie pomału rozkręcają się podkoszowe, które raz za razem punktują z „trumny”. Wiślaczki grają już rozluźnione, a szansę gry otrzymuje cały dwunastoosobowy zespół. Druga odsłona również przebiega pod dyktando kadetek, które sprawdzają szereg wariantów gry zarówno w ataku jak i obronie. Po tym jak trzecia i czwarta kwarta padają łupem Białej Gwiazdy ostatecznie kończymy wynikiem 90:51 dla Akademii Wisły CANPACK Kraków.

KS Korona Kraków – Wisła CANPACK Kraków 51:90 (8:16 11:27 13:22 19:25)