2LK – Wyszarpane zwycięstwo w Nowym Sączu.

To nie był dzień „Wiślaczek”…. od pierwszej minuty gra się nie układała a piłka z żadnej pozycji nie chciała wpaść do kosza. Gospodynie wręcz odwrotnie. Grały i trafiały w każdej sytuacji … zdobywając kolejno 21 i 19 punktów w pierwszej oraz drugiej kwarcie co dało im 40 punktów do przerwy i prowadzenie 13 punktami.

Przełamanie nastąpiło w trzeciej kwarcie od serii czterech trójek z rzędu Białej Gwiazdy i tak oto w 6 minucie gry na tablicy zaświecił się remis. Przyjezdne nadal kontynuowały dobrą grę dzięki czemu całą kwartę wygrywają 37-9 i przed ostatnią odsłoną meczu z zaliczką 15 punktów ruszając do gry.

Niestety po raz kolejny tracimy dobry rytm, a zza łuku trafia dwukrotnie Nowak, dając Żakowi „drugie życie”. Przewaga Wiślaczek stopniowo topnieje na 3 minuty przed końcem meczu spadając do zaledwie 3 punktów. Wtedy w końcu dwukrotnie z półdystansu trafia Pająk i Wnorowska i daje Białej Gwieździe chwilę oddechu. Jak się okazało jednak nie na długo… na niespełna minutę do końca gospodynie ponownie zbliżają się na dystans zaledwie jednego trafienia z gry. Czasu jednak do konca meczu zostaje tak mało, że nowosądeczanki muszą ratować się faulem. Skutecznie z lini dwukrotnie trafia Gajoch pieczętując „wyszarpane” zwycięstwo z Żakiem Nowy Sącz.

UKS ŻAK Nowy Sącz vs Wisła CANPACK Kraków 72-76 (21:12 19:15 9:37 23:12)
Punkty dla Wisły: Gajoch 16, Cepuchowicz 2, Wnorowska 6, Oleksy, Bukowczan 15, Chrząszcz 5, Panek 9, Jojczyk 6, Owca 4, Grzywa 2, Cieśla 2, Pająk 9.

UDOSTĘPNIJ