2LK | Wiślaczki mocniejsze od Tarnowa

To było bardzo dobre spotkanie. W tym meczu było wszystko, zmiany prowadzenia, szybki atak, celne trójki, widowiskowe akcje i solidna obrona … ale zaczynając od początku.

Mecz zaczął się od mocnej wymiany ciosów kosz za kosz. W drużynie Pałacu Młodzieży od pierwszych minut szalała Liszka, która po akcjach Pick&Roll raz za razem znajdowała drogę do kosza Wiślaczek. Przyjezdne grały mądrze i skutecznie z półdystansu co pozwoliło na minimalne prowadzenie 21:22. Druga kwarta to po raz kolejny w ataku Liszka która karała Białą Gwiazdę tym razem spod samego kosza. Dobrze w Wiśle grała Hania Oleksy, która „summa summarum” dała przyjezdnym 17 „oczek” w całym meczu.

Do przerwy remis. Po zmianie stron w ważnym chwilach wynik dla Białej Gwiazdy trzymała Bożena Puter na spółkę z Martyną Pająk. Szkoda bo za 5 fauli ta druga musiała opuścić parkiet. W rolę egzekutorów włączyły się Wnorowska i Gajoch które odpowiednio zdobyły 10 i 12 punktów. To ostania kwarta w której rzucamy przeciwnikowi 26 punków zdecydowała o wygranej Wisły, ale losy tego spotkania ważyły się do ostatniego momentu. PM Tarnów próbował ratować końcówkę faulami taktycznymi, ale dobra egzekucja z linii rzutów wolnych i spokój w grze dały przyjezdnym z Reymonta kolejną wygraną na parkietach 2 Ligi Kobiet.

Wisła CANPACK Kraków – PM Tarnów 84:78
Punkty dla Wisły – Chrząszcz 4, Oleksy 17, Bukowczan, Michalik 2, Gajoch 12, Wnorowska 10, Panek 4, Grzywa, Puter B. 16, Pyka 4, Cieśla 5, Pająk 10.

Zdjęcia dzięki uprzejmości:
Schenk Tomasz
https://www.facebook.com/W-obiektywie-Tomasza-S-1451715681630736/

UDOSTĘPNIJ