2LK | Wiślaczki kończą rundę zasadniczą

W weekend rozpoczynający ferie zimowe w Małopolsce, w solnym mieście Bochni, stanęły na przeciw siebie drużyny MOSiR’u oraz Wisły CANPACK Kraków. Było to spotkanie kończące rundę zasadniczą rozgrywek 2 Ligi Kobiet. Przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że Wiślaczki zagrają w Finale B, a ich rywalki w Finale A. W pierwszym spotkaniu minimalnie na parkiecie przy Reymonta 22 lepsze była Biała Gwiazda … zapowiadało się więc ciekawe spotkanie.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od szybkich punków Bochni na 2:0, ale chwilę później na tablicy zaświeciło się 2:6. Od tego momentu lepiej zagrały gospodynie, szybko obejmując prowadzenie którego nie oddały do końca pierwszej części spotkania kończąc ją 19:14. Dwie kolejne odsłony to prawdziwa wojna nerwów, jak i wojna na parkiecie. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać centymetra kwadratowego parkietu bijąc się o każdą piłkę nawet na poziomie parkietu. Druga i trzecia kwarta padły łupem Wiślaczek kolejno 20:18 i 16:12. Na wstępie ostatniej odsłony meczu – po serii punktowej Kornelii Bukowczan 2 a w następnej akcji zza łuku celnie zza trzy – zrobiło się 55:51 dla Białej Gwiazdy. Niestety kolejny fragment przegrywamy 9:0 i tracimy zaliczkę na korzyść gospodyń. Na pięć minut do zakończenia meczu przewaga MOSiR’u wynosiła ponownie zaledwie dwa „oczka” jednak ponownie seria punktowa gospodyń przechyliła losy spotkania na rzecz MOSiR’u Bochnia.

MOSiR Bochnia – Wisła CANPACK Kraków 73:62 (19:14  18:20  12:16  24:12)

Punkty dla Wisły: Gajoch 9, Rakoczy 3, Michalik 2, Bukowczan 16, Gajda, Czepiec 6, Bereta, Owca 5, Pyka 6, Cieśla 4, Pająk 11.

UDOSTĘPNIJ