2LK | Początek Finału A na plus

Dobre rozpoczęcie Finału „A” Wiślaczek w drugiej lidze kobiet.
Juniorki TS Wisła po pierwszej rundzie zmagań drugiej ligi kobiet uplasowały się na trzecim miejscu w tabeli ligowej ustępując miejsca KK UR Kraków oraz MOSiR Bochnia i wyprzedzając IKAR Niepołomice.
Tuż po nowym roku Biała Gwiazda rozpoczynała zmagania ligowe w Finale „A” w pojedynku z AZS Katowice. Już czwartego stycznia w hali przy Reymonta 22 oba zespoły rozpoczęły walkę o ligowe punkty.
Początek spotkania dla Wiślaczek, które wypracowały minimalną przewagę jednak nie ma co ukrywać, iż od początku „raziły” niesamowitą nieskutecznością spod samego kosza. Ostatnie dwie minuty pierwszej kwarty wygrywamy 8:3 i ostatecznie pierwszą odsłonę meczu kończymy 19:14 na plus.
Po dwóch celnych trójkach Chrząszcz i Pyki na otwarcie drugiej odsłony inkasujemy 13 punktów przewagi. Potem mecz toczy się w rywalizacji kosz za kosz dzięki czemu wypracowaną zaliczkę punktową „zanosimy” do szatni na przerwę meczową.
Po zmianie stron Wiślaczki zaczynają bronić agresywnie na całym boisku co szybko przynosi efekty w postaci rosnącej przewagi Białej Gwiazdy. Przez pierwsze dziewięć minut AZS zdobywa 4 punkty punktu przy jednoczesnych 17 ze strony Juniorek Akademii Wisły CANPACK Kraków … w tym momencie zapaliło się na tablicy 55:30 dla gospodyń.
W ostatniej odsłonie meczu przewaga gospodyń wzrosła już do 30 punktów i wiadomo było, że na otwarcie drugiego etapu rozgrywek dwa punkty zostają w Krakowie. Mecz celną trójką kończy Bukowczan powiększając swój dorobek punktowy oraz przewagę Wiślaczek.

Wisła CANPACK Kraków – KU AZS UŚ Katowice 80:45
Punkty dla Wisły : Grzywa 5, Cepuchowicz 2, Pająk 5, Puter 21, Oleksy 2, Bukowczan 5, Wnorowska 12, Chrząszcz 8, Panek 5, Owca 4, Pyka 7, Ciśla 4.

UDOSTĘPNIJ