2LK – Ciężka przeprawa z Niepołomicami

Za nami czwarta kolejka spotkań w ramach śląsko – małopolskich rozgrywek w 2 Ligi Kobiet. W hali przy Reymonta 22 rozegrane zostało spotkanie w którym to Wiślaczki podejmowały IKAR Niepołomice. Górą w tym spotkaniu minimalnie ale jednak okazały się gospodynie.

Początek spotkania oraz pierwsza kwarta padły łupem Białej Gwiazdy. Kiedy wydawało się że już łapiemy dobry rytm i zaczynamy kontrolować spotkanie, przydażały się Wiślaczkom niepotrzebne błędy i braki koncentracji. Do szatni udajemy się z zaliczką 15 oczek, które były dobrym prognostykiem na drugą połowę spotkania. Niestety jak mantra wracały nam błędy z pierwszych dwóch kwart … gdzie popełnialiśmy zbyt dużo błedów indywidualnych, które niestety napędzały do gry przeciwnika.
Kiedy wydawało się, że spokojne zwycięstwo do ostatnich minut dotrzyma Biała Gwiazda, wtedy to nastapił zryw Niepołomic, które nie mając nic do stracenia postawiły wszystko na jedną kartę. Tylko dzięki dobrej postawie w obronie w końcówce spotkania i skutecznej egzekucji z linii rzutów wolnych Biała Gwiazda dopisuje do swojego konta 2 punty. Z bilansem 3-1 plasujemy się obecnie na trzecim miejscu w tabeli ligowej za niepokonanymi do tej pory KK UR Kraków oraz MOSiR Bochnia.
Z tym drugim … już za tydzień o godzinie 19:00 zagramy w Solnym Mieście.

Wisła CANPACK Kraków – MTS IKAR Niepołomice 50:45 (17:8 16:8 7:12 10:13
Punkty dla Wisły: Grzywa, Gajoch 4, Cepuchowicz 3, Michalik 2, Oleksy 2, Bukowczan 6, Wnorowska 6, Panek 6, Jojczyk 8, Matrac 2, Pyka 7, Cieśla 4.


UDOSTĘPNIJ