2 LK | Kończymy rozgrywki w finale „A”

To już koniec rozgrywek w Finale „A” 2 Ligi Kobiet w sezonie 2019/2020. Nasz zespół juniorek występujący zarówno w lidze U18 Kobiet jak i rozgrywkach 2 Ligi Kobiet 23 lutego rozegrał ostatnie spotkanie na parkietach seniorskich w sezonie 2019/2020. Po pierwszych dwóch rundach Wislaczki wywalczyły sobie prawo gry w Finale „A”, co już można uznać za duży krok w przód w porównaniu z poprzednim sezonem, w którym to ta sztuka podopiecznym Michała Sumary się nie udała. Dzięki dobrej postawie mogliśmy się cieszyć z gry w „górnej” ósemce najlepszych zespołów 2 Ligi Kobiet strefy śląsko – małopolskiej.
Zmagania … z zaliczeniem meczy ze strefy małopolskiej … kończymy bilansem 6 zwycięstw i 8 porażek. W Finale „A” dwukrotnie pokonaliśmy RMKS Rybnik, bilansem 1:1 zakończył się nasz dwumecz z AZS UŚ Katowice i dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość najsilniejszego w lidze Zagłębia Sosnowiec.
Ostatni mecz na drugoliowych parkietach Biała Gwiazda rozegrała 23 lutego przy Reymonta, gdzie mierzyła się się z KS Pogoń Ruda Śląska. Początek meczu zdecydowanie dla Wiślaczek, jednak w parę minut po dwóch celnych trójkach do głosu doszły przyjezdne. Na odsiecz gospodyniom przyszła Julia Owca, która w krótkim odstępie czasu trzykrotnie przymierzyła za 3 pkt. jeszcze jedną trójkę dodała Bukowczn i wynik przechylał się na stronę Juniorek Wisły. Po dobrej drugiej kwarcie którą wygrywamy 18:7 na tablicy wypracowaliśmy 18 punktów przewagi.
Zbyt szybko Wiślaczki uwierzyły, że jest już po meczu. Gdyż na drugą połowę wyszły chyba trochę zdekoncentrowane. Tym razem to zespół Rudy Śląskiej nadawał ton poczynaniom na boisku, gdzie udało się przeciwnikowi zniwelować straty do zaledwie 6 punktów. Drugi oddech dała Białej Gwieździe Chrząszcz, która skutecznie punktowała przeciwnika z półdystansu. Swoje spod kosza dołożyła po dłuższej przerwie Gajoch i skuteczna Wnorowska i ostatecznie to Wiślaczki mogły się cieszyć ze zwycięstwa 68:54

Wisła CANPACK Kraków – KS Pogoń Ruda Ślaska 68:54
Punkty dla Wisły: Grzywa 2, Gajoch 13, Pająk 2, Michalik 2, Oleksy 3, Bukowczan 11, Gajda, Chrząszcz 11, Matrac, Owca 12, Pyka, Wnorowska 12.

UDOSTĘPNIJ