2 Liga Kobiet – Niepołomice za mocne.

Tuż przed wyjazdem na obóz swoje rozgrywki ligowe pomału kończą juniorki, występujące w rozgrywkach 2 Ligi Kobiet. Tym razem udały się na wyjazd do Niepołomic. Ikar to drużyna bazująca na doświadczeniu zawodniczek, mających za sobą lata gry na seniorskim poziomie.

Pierwsza kwarta to dla naszego zespołu zderzenie z ciasną obrona strefową przeciwnika. Kiedy wynik kwarty pomału zaczynał uciekać, wtedy o sobie dała znać Kornelia Bukowczan, która trafiając dwie celne trójki ustaliła wynik pierwszej odsłony meczu na 18:15 dla gospodarzy.

Fatalny początek drugiej kwarty, który przegrywamy 18 punktami, stawia Wiślaczki pod ścianą. Ponownie oddech daje nam „Kora” ponownie trafiajac za 3pkt. Fragment dobrej obrony strefowej i do szatni schodzimy z bagażem 14 punktów.

Po zmianie stron walka toczy się kosz za kosz. Lepiej tą odsłonę ponownie otwierają gospodynie jednak, ambitna Białą Gwiazda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Doświadczenie Niepołomic widać jednak w newralgicznych momentach a ciężar gry niejednokrotnie bierze na siebie Iwona Janas. Kiedy na 3 minuty przed zakończeniem meczy gospodynie prowadziły różnicą 20 punków, było jasne, że ten mecz padnie łupem Ikara. Ostatni zryw Wiślaczek w końcówce pozwolił na wypracowanie Run’u 13:0, dzięki czemu udało się zniwelować rozmiary porażki do 8 oczek. Swoje 13 punktów w ostatniej kwarcie trafiła Patryja Pyka.

MTS IKAR Niepołomice – Wisła CANPACK Kraków 63:55
Punkty dla Wisły zdobyły:

Gajoch 10, Rakoczy 2, Michalik 4, Pyka 19, Bukowczan 9, Gajda 0, Czepiec 0, Panek 2, Owca 1, Grzywa 4, Cieśla 0, Pająk 4.

UDOSTĘPNIJ